14 Μαρ 2009

Συνεχίζει ο GDS

O GDS στο παιχνίδι της ημέρας,έβαλε τέλος στα όνειρα του Aspros Sifounas για τον τίτλο.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον,όπου και οι δύο ομάδες ήταν συνέχεια κοντά στο σκόρ,χωρίς καμία να δείχνει οτι μπορεί να πάρει διαφορά

Στην τρίτη περίοδο η άμυνα του GDS ήταν υποδειγματική και ο sifounas χωρίς τον Dong δέν μπορούσε να απειλήσει.Οι φιλοξενούμενοι πήραν μια διαφορά 9 πόντων 42-51

Στην τέταρτη περίοδο ο Dong πήρε το όπλο του,οπου πέτυχε 19 πόντους απο τους 24 της ομάδας του,στην τελευταία περίοδο.Αυτο δεν ήταν αρκετό,μια που ο GDS έβρισκε λύσεις επιθετικά και δεν άφησε την διαφορα να πέσει.

Το τελικό 66-72 κρίνεται δίκαιο, όπου και κράτησε τον GDS στην κορυφή με 40 βαθμούς,ένα βαθμό διαφορά πάνω απο piraulo και Patras Magic04

* Σαφώς και θα είχε διαφορετική τύχη ο Σίφουνας αν ο Esteban Hernández και ο
Efstratios Papaspirou δεν έβγαιναν εκτός παρκέ στα πρώτα 4 λεπτά,ύστερα απο σκληρά φάουλ των Barbosa και Lalis

*Nα θυμήσουμε οτι η τελευταία ήττα του GDS ήταν πρίν απο 11 αγώνες, απο τον σημερινό του αντίπαλο,που έπαιζε χωρίς τον Dong και μάλιστα εκτός έδρας!