19 Μαρ 2009

Απίστευτη ανατροπή!

Στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας για το κύπελλο ελλάδας charazay η waterteam έκανε την μεγάλη ανατροπή απέναντι στον Piraulo και πήρε την πρόκριση για τους 8 του κυπέλλου με 77-75

Ο Piraulos είχε το προβάδισμα στο σκόρ σέ όλο τον αγώνα και η WaterTeam για πρώτη φορά ισσοφάρισε 29 δευτερόλεπτα πριν απο το τέλος!!

Η διαφορά στο πρώτο ημίχρονο είχε φτάσει και τους 20 πόντους (27-47)
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παικτες της waterteam με εκπληκτική άμυνα,αρχισαν να μειώνουν την διαφορα και με την λήξη τις τρίτης περιόδου το σκόρ ήταν 61-67 υπέρ των φιλοξενούμενων
Η τέταρτη περίοδος ήταν ακομα καλύτερη αμυντικά για τους γηπεδούχους όπου και δέκτηκαν μόλις 8 πόντους
Παίκτης κλειδί του αγώνα ο Marek Majewski οπου στο τελευταίο ενάμιση λεπτό και ενώ ο piraulos ήταν μπροστα στο σκόρ με 71-75 κάνει μια τάπα,μια ασσίστ και τρία καθοριστικά κλεψίματα πάνω στον Gouranidis που όπως εξελιχθηκε ήταν και ο μοιραιος παίτης του Piraulou

Εκτός κυπέλλου έμειναν δύο ακόμα ομάδες απο την A1 ethniki
Ο Kolossos of Rhodes έχασε εντός έδρας απο την arianara 76-99 που είχε έναν φοβερό Destrebeck που πέτυχε 23 πόντους με 7/7 δόποντα, 3/5 τρίποντα και η PATRAS MAGIC 04 στο άλλο μεγάλο παιχνίδι του κυπέλλου απο του φοβερούς σήμερα Epistimones B.C. με 90-81