ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΞΕΒΡΑΚΩΣΕ

MΕΤΑ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΠΟΙΟ MPEMPI(DES)

Και αν δεν παίζει πατάμε εδώ

KAI ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΥ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ

Για άλλο ένα παιχνίδι στη R.Manderik/M.Vasileiadis arena οι οπαδοί των Μπέμπιδων αντιδρούν κατά της ομάδας τους, μετά την νέα ήττα με 66-74
Περίπου πεντακόσια από αυτούς κατευθύνθηκαν στην αίθουσα που θα γινόταν η συνέντευξη Τύπου. Τα συνθήματα ενάντια στους παίκτες και στο τεχνικό επιτελείο δεν έλειψαν και μάλιστα έγινε προσπάθεια να κρατήσουν στο χώρο τους παίκτες…Εκείνοι όμως, είχαν προλάβει να αποχωρήσουν…

Το γεγονός αυτό δεν αποθάρρυνε το εξαγριωμένο πλήθος, που συνεχώς έβριζε την ομάδα,οι μασέλες έπεφταν βροχή και ζητούσε την παραίτηση του προπονητή pjthanos

Ο ίδιος έφυγε απο την πίσω πόρτα οπου κανείς δεν τον αντιληφθηκε πώς βγήκε...

Όμως ο pjthanos είχε προσχεδιάσει την φυγή του αλλα δεν υπολόγισε στους παπαράτσι που παραφυλούσαν έξω επο το στάδιο

Στα του αγώνα τώρα,στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ενα πολύ σκληρό παιχνίδι όσο αφορά της άμυνες των δύο ομάδων, οπου και έλειξε 34-33 υπέρ των γηπεδούχων.
Κάπου εκεί όμως οι mpempides για άλλο εναν αγώνα έκαναν το γνωστό τους break και ξέχασαν πως βάζουν καλάθι και πώς σκάνε την μπάλα στο παρκέ...Η WaterTeam το εκμεταλλεύτηκε αυτό και με ένα σερί 0-10 έκαναν το 34-32 στο 18΄ 34-42 στο 26΄..Το κατάφερε και αυτο και έμεινε 8 ολόκληρα λεπτά χωρίς καλάθι!!

Στην τέταρτη περίοδο οι μπέμπιδες το πάλεψαν και με καλάθι του Ganotakis μείωσαν την διαφορά στους 3 πόντους(58-61) 4.36 πρίν το τέλος.Ενα νέο μπλακ αουτ όμως για 2.30 λεπτά απο τους γηπεδούχους,ενα μίνι σερί 0-6 και με τους Κamberovic και Asimos να σκοράρουν το σκόρ πήγε 58-67 και ουσιαστικά έβαλε τέλος στο παιχνίδι
Το τελικό 66-74 κρίνεται δίκαιο όπου και έβαλε τους mpempides σε περιπέτειες