28 Μαρ 2009

25η αγωνιστική Α1 ETHNIKI-DIV 1.2

Στο παιχνίδι της αγωνιστικής ο TonyMontana πήρε το ντέρμπι απέναντι στον PATRAS MAGIC 04 με 78-67
Ο Μοντάνα είχε το προβάδισμα απο την αρχή του αγώνα και μάλιστα είχε πάρει και διαφορά 24 πόντων (54 - 30) στο 23΄
Η ομάδα της Πάτρας το πάλεψε και κατέβασε την διαφορά στους 7 πόντους (64 - 57) τρία λεπτά πρίν το τέλος.Η Πάτρα άρχισε τα φάουλ,ο Coroescu δεν έχανε βολή(10/10) και το τελικό 78-67 ήρθε δίκαια

Στο άλλο μεγάλο παιχνίδι στο γήπεδο R.Manderik/M.Vasileiadis arena η ομάδα των Μπέμπιδων έκανε μια εκπληκτική δευτερη περίοδο(24-7) και κράτησε το προβάδισμα αυτό ευκολα μέχρι το τέλος του αγώνα με το τελικό σκόρ να είναι 77-71

Μεγάλη νίκη έκανε και ο Leeds με 95-84 μέσα στους epistimones b.c στην προσπάθεια που κάνει να αποφύγει τα μπαράζ

Στην div1.2 είχαμε το μεγάλο ντέρμπι Panthessalonikios B.C.-arapades Patras με τους γηπεδούχους να μένουν αήττητοι και σε αυτό το παιχνίδι και να κάνουν το 25-0 για αυτή την χρονιά