16 Μαΐ 2009

Έσπασε το ρόδι

Μετά απο τις δύο πρώτες αγωνιστικές που η WaterTeam έκανε δυο πολύ άσχημα παιχνίδια, ήρθε η νίκη σήμερα και μάλιστα απέναντι στον κακό της δαίμονα,τον Aspros Sifounas με 74-55

Πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση και με φοβερή άμυνα κυρίως στο πρώτο ημίχρονο(36-21) κατά το οποίο εχτισε μια διαφορά ασφαλείας,κατάφερε να την κρατήσει μέχρι το τέλος παρά την μεγάλη εμφάνιση για αλλη μια φορά του Dong που έβγαλε το παιχνίδι με 34 πόντους.Knol και Kamberovic με 17 πόντους και 17 ριμπάουντ ο πρώτος και 12 πόντους και 14 ριμπάουντ ο δευτεροςβοήθησαν την waterteam να πάρει αυτη την πολύ σημαντική νίκη για την συνέχεια

Στο R.Manderik/M.Vasileiadis arena είχαμε το άλλο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στους Mpempides και στον Tony Montana που βρήκε τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την νίκη με με ένα φοβερό σερί στην τελευταία περίοδο οπου έκαναν το 49-48 επτά λεπτά πρίν το τέλος 52-61 που ήταν και το τελικό σκόρ
Απο τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Nicos Kaplanopoulos με 24 πόντους,ενω απο τους νικητές ο Dubravko Ceh με 25 πόντους