12 Μαΐ 2009

2η ήττα για την WaterTeam

Αλλη μια ήττα για την waterteam που ξεκίνησε την χρονιά με πολλές φιλοδοξίες.Αυτη την φορά ήταν η Leeds που κέρδισε με 72-68 τους <νερουλάδες>
Τίποτα δεν έδειχνε οτι το παιχνίδι θα είχε τέτοια εξέλιξη.Η WaterTeam μπήκε πολυ δυνατα στον αγώνα και έφτασε να προηγείται και με 21 πόντους διαφορά με την λήξη του ημιχρόνου(23-44)
Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό οπου σημείωσαν μόλις πέντε(!!) πόντους και δέκτηκαν 26 με αποτέλεσμα η Leeds να του πιάσει στο σκόρ 49-49(καλά δεν υπάρχει αυτό!)
Το τελευταίο δεκάλεπτο βρήκε τους γηπεδούχους με άλλο αέρα(!)πήραν προβάδισμα στο σκόρ και το κράτησαν μέχρι το τέλος..

Στα δύο σημαντικά παιχνίδια που είχαμε για την δευτερη αγωνιστική ο piraulos νίκησε στο δευτερο ημίχρονο τους mpempides 89-62 και ο tony Montana τον ioniko N.F B.C με 79-63