2 Απρ 2009

ΤonyMontana και WaterTeam στον τελικό

Η WaterTeam πέρασε τους NEKROTHAFTES οπού μπήκαν πολυ δυνατα στο πρώτο δεκάλεπτο και με την λήξη του ήταν μπροστά με 9-8...Για τρία λεπτά στην δευτερη περίοδο συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και πήραν προβάδισμα 3 πόντων με 11-8
Από εκεί και έπειτα η WaterTeam σοβαρεύτηκε,βρήκε ρυθμό και έφτασε ευκολά στην νίκη με 83-41

Τό δευτερο εισητηριο για τον τελικό του κυπέλλου ελλάδας charazay πήρε ο TonyMontana που ίσως έκανε ένα απο τα καλυτερά του παιχνίδια και νίκησε με 16 πόντους διαφορά τον Aspros Sifounas
Σε μεγάλη μέρα ο Héctor Abad οπου σε 20 λεπτά πέτυχε 15π με 7/11 δίποντα και μαζί με τους Sorin Coroescu και Erikas Mažliokas οδήγησαν την ομάδα τους για πρώτη φορά στον τελικό του κυπέλλου
O Dong για τον Σίφουνα μπορει να έβαλε 22π αλλα έδειξε να μην είναι στην μέρα του και παρεσυρε μαζί του και την υπόλοιπη ομάδα