21 Φεβ 2009

Ευκολα το ντέρμπι ο sifounas

Με ένα πολυ καλο παιχνίδι για την ομάδα του Άσπρου Σίφουνα έκλεισε ο πρώτος γύρος..
Ο Σίφουνας ειχε το προβάδισμα απο την αρχή του αγώνα και μάλιστα έφτασε και και τους 13π λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου
Στην τρίτη περίοδο έγινε η μεγάλη ανατροπή απο την ομάδα τις WaterTeam.Mε ένα μεγάλο σερί 0-16 μέσα σε 3 λεπτά(!) και απο 37-24 έκανε το σκόρ 37-40 και όλα έδειχναν οτι θα δούμε ενα μεγάλο παιχνίδι μέχρι το τέλος..Καπου εκεί ομως οι παίκτες του Σίφουνα ξύπνησαν και απάντησαν και αυτοι με ενα σερι 15-0 σε 4 λεπτα και το 37-40 έγινε 52-40....
Στην τέταρτη περίοδο οι παικτες τις waterteam δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι,ο Dong ειχε πάρει φόρα και τελείωσε το ματς με 30π..Πολυ καλη παρουσία και απο τον Παπασπύρου(mvp) με 18 ρ. και 13π..

Δύο μεγάλες εκπλήξεις έγιναν με το τέλος του πρώτου γύρου.
Η leeds με έναν φοβερό Melinskas(34π 12/13 2π) λύγισαν στην παράταση 102-98 τον Ionikos N.F και έβαλαν φωτιά στο πρωτάθλημα

Ήττα σόκ και μάλιστα εντός έδρας και για τους epivitores απο τους ksipolitoi με 54-87 με τον Denis Ghidini να κάνει ενα εξαιρετικό παιχνίδι με 21π και 18 ριμπάουντ