8 Φεβ 2009

Τον "έπνιξε"

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι mpempides ήταν μπροστά στο σκορ 16-21 ενώ στο δεύτερο έκαναν ενα τρομερό ξέσπασμα και με κορυφαίους τους Mitakidis και cohen η διαφορά με την λήξη του ημιχρόνου έφτασε και τους 15π (28-43)

Στο δευτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κατι.Η διαφορά ηταν συνέχεια 7-13π.Sigalas(23) και Kamberovic(16) προσπαθούσαν αλλα οι mpempides κρατούσαν ευκολα την διαφορά και το τελικό 70-81 ειναι απόλυτα δίκαιο..Σημαντικός ο τραυματισμός του Ι.Asimos που θα μείνει εκτός για 16 ημέρες...Η δήλωση που έκανε για τον Μitakidis πρίν τον αγώνα θα συζητηθει: Από το πρώτο δευτερόλεπτο με κτυπούσε συνέχεια και με έβριζε..Τον σκοπό του τον πέτυχε..Μου την είχαν στήσει μαζί με τον Fatsoulino και τον Tziovano και επιχείρησαν να με σκοτώσουν!!

Ο piraulos κρατησε την κορυφή νικώντας ευκολα τους Epivitores με 82-52 με τον Mihalcea να πετυχαίνει 27π και 14ρ

Μεγάλη νίκη για τους Epistimones B.C. που κέρδισαν εκτός έδρας τον Aspros Sifounas με 32π διαφορά!!
Κλειδί ο τραυματισμός του Hernández που ειχε 8π στα 9 λεπτά που πρόλαβε να παίξει..
Ο Firewolfb περιμένει πως και πως την επιστροφή του Cheng Kun Dong μέσα στην εβδομάδα

Στο ντέρμπι για την παραμονή η bantsa b.t που ήταν μπροστά απο το πρώτο λεπτό τα βρήκε σκούρα στα τελευταία λεπτα οπου με μια αντεπίθεση διαρκείας ο Dafoulas ισσοφάρισε 20 δευτερόλεπτα πριν το τέλος σε 62-62..Ο Alex Costa στην τελευταία επίθεση για τους γηπεδούχους ευστόχησε στο δίποντο και έδωσε την πολυ σημαντική νίκη στην ομάδα του(64-62)