17 Φεβ 2009

Χαμός στην κορυφή..

..μετά την εντός έδρα ήττα των πρωταθλητών απο την leeds με 68-79
Η leeds έκανε ενα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο οπου και βρέθηκε μπροστά στο σκόρ με 21 πόντους διαφορά(30-51) κάνοντας μάλιστα και ένα σερί 0-13!!
Στην τρίτη περίοδο αμυντικά η ομάδα του πύραυλου βελτιώθηκε σημαντικά αλλα όχι και επιθετικά, οποτε και το σκόρ παρέμεινε στα ίδια επίπεδα.
Στα τελευταία δέκα λεπτά προσπάθησαν,πίεσαν,αλλα η Λίντς κράτησε ευκολα το σκορ και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη για την παραμονή της

Στην πρώτη θέση πλέον πέρασε ο GDS

Μεγάλη νικη και απο τον Aspros Sifounas στην έδρα του πολύ δυνατού φέτος Tony Montana
Ο Dong(31π.) δείχνει ασταμάτητος λίγο πρίν τα διπλά παιχνίδια με την WaterTeam

WaterTeam που δεν συνάντησε δυσκολίες(37-77) απέναντι στα πιτσιρίκια του Ummagumma με τον Kamberovic να κάνει άλλο ενα καλό παιχνίδι με 20π και 21 ριμπάουντ

Σημαντική νίκη και για τους mpempides που κέρδισαν ευκολα τον OFI Crete με 78-44

Με νίκες συνέχισαν PATRAS MAGIC 04 και Ionikos N.F B.C. απέναντι σε Epivitores και bantsa b.t αντίστοιχα