30 Ιουν 2009

Πέρασε απο Μοντάνα η Water Team

Πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε σήμερα η WaterTeam μέσα στο στάδιο King Dong επι του Tony Montana και πλέον πέρασε στην τρίτη θέση

Στο πρώτο δεκάλεπτο τον λόγο είχαν οι άμυνες(6-9) ενω στο δεύτερο οι τακτικές άλλαξαν και το ημίχρονο έληξε με 20-25 υπέρ της WaterTeam
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν μια διαφορά 11 πόντων,ο Mažliokas τα βρήκε σκούρα απέναντι στον Knol και έκανε γρήγορα γρήγορα πέντε φάουλ.Στο παιχνίδι πέρασε ο 21 ετών Santana οπου φέτος είχε αγωνιστεί μόλις για 47 λεπτά και κάπου εκεί το παιχνίδι τελείωσε.Οι Dansson,Knol,Kamberovic το εκμεταλεύτηκαν αυτό κάτω απο το καλάθι και το τελικό 41-69 ήρθε φυσιολογικά

Νίκη για τους mpempides εκτός έδρας επι του GDS που κατέβασε την ομάδα με 2-3 πιτσιρίκια που πλέον ρίχνει το βάρος στο κύπελλο

Την νίκη της ημέρας την έκαναν οι epivitores μέσα στην έδρα του Leeds με καλάθι του Δενδρινού 8 δεύτερολεπτα πριν απο το τέλος του αγώνα και τελικό σκόρ 72-74