2 Ιουν 2009

Piraulos ήταν και πέρασε..

Με εξαιρετική εμφάνιση απο τον Koumanidis που σημείωσε 28 πόντους ο Piraulos πέτυχε την 8η συνεχόμενη νίκη αυτη την φορά στο ντέρμπι με την WaterTeam με 83-73

Oι γηπεδούχοι ήταν μπροστά απο την αρχή του αγώνα και είχαν παρει και μια διαφορά 16 πόντων λιγο πριν την λήξη του ημιχρόνου
Στην τρίτη περίοδο η WaterTeam εκανε την αντεπιθεσή της και πήρε το δεκάλεπτο με 21-13 και την διαφορά στους πέντε πόντους(58-53)
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Piraulos σοβαρευτηκε και κράτησε την διαφορά μέχρι το τέλος..

Πολλα παράπονα απο τους φιλοξενούμενους για τους διαιτητές του αγώνα, που έστελναν τους γηπεδούχους συνέχεια στην γραμμή των βολών με αποτέλεσμα να πετύχουν 26 πόντους απο βολές(26/33) έναντι 9 (9/15)

Ο Murat Knol ψηφίστηκε mvp του παιχνιδιού.Ο Ολλανδός Center της WaterTeam σημείωσε 20 πόντους,κατέβασε 10 ριμπάουντ, και έκανε 7 κλεψίματα και 2 ασίστ

Ευκολη νίκη για Montana που έκανε και αυτος το 8/8, mpempides(επιτέλους μια καλή εμφάνιση) 90-65 τους arapades,κατοστάρα ο GDS απέναντι στον Ionikos N.F B.C,Patras Magic και Aspros Sifounas