30 Μαρ 2009

Ποιό κοντά στο όνειρο οι μικροί!

Με δύο πολύ μεγάλες και σημαντικές νίκες έκλεισε η τρίτη αγωνιστική του παγκοσμίου κυπέλλου σε u18 & u21

Απίστευτη νίκη πέτυχε η u18 απέναντι στην Κροατία με 72-71
Η εθνική μας που ήταν πίσω στο σκόρ σέ όλο τον αγώνα,πληρώνοντας ένα πολυ κακό πρώτο δεκάλεπτο(8-18)οπου μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκόρ και με 14 πόντους διαφορά,βρήκε τα ψυχικά αποθέματα,ροκάνισε την διαφορά και πέρασε πρώτη φορά μπροστά στο σκόρ με καλάθι του Themis Polichronos 33 δευτερόλεπτα πρίν το τέλος του αγώνα με 70-69
Οι κροάτες με καλάθι του Stevo Rožman στα 23" πέρασαν ξανά μπροστά.Ο Polichronos δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στα 16" σκοράρει ξανά(00:16 : ο Themis Polichronos κάνει όμορφη προσποίηση αποφεύγει τον αμυντικό και σκοράρει! (72 - 71))
Οι κροάτες στα 7" αστοχούν στο κρίσιμο σούτ,όμως παίρνουν το επιθετικό ριμπάουντ και το σούτ σε νεκρό χρόνο ευτυχώς για εμάς δεν βρίσκουν στόχο! (00:00 : With the clock winding down, Stevo Rožman shoots a last-second shot that misses wide)

Τα δύσκολα έφυγαν(Ολλανδια,Κροατία,Αργεντινή) και στα επόμενα δυο παιχνίδια με Ουκρανία και Χιλή παίζουμε την πρόκριση...Νομίζω οτι είναι πολυ δύσκολο να χαθεί

Η εθνικη u21 μετά την μεγάλη νίκη την προηγούμενη εβδομάδα με τους Ολλανδούς,σήμερα πέρασε και το εμπόδιο της Ουρουγουάης με 79-64
Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για την εθνική μας,οπου μόλις στο τρίτο λεπτό ο τραυματισμός του Kaftis άλλαξε τα πλάνα.Ο Tziovanos πέρασε στον αγώνα ως PF με αποτέλεσμα να χάσουμε τα ριμπάουντ.Όμως η άμυνα μας έγινε ποιο δυνατή και η περίοδος έληξε 17-17.
Η είσοδος του Καπλανόπουλου στο δευτερο δεκάλεπτο, βρήκε την εθνική μας μπροστά το ημίχρονο με 34-32
Απο την αρχή της τρίτης περιόδου μπήκαμε πολύ δυνατά,αποκτήσαμε τον έλεγχο του αγώνα,πήγαμε την διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων και το κρατήσαμε ευκολα μέχρι το τέλος του αγώνα,παίρνοντας έτσι μια πολυ σημαντική νίκη.
Μεγάλη εμφάνιση απο Καπλανόπουλο που πέτυχε 25π(10/15 διπ.) Πετρίδη(16π) και Καψιμάλη(13π.13ριμπ.)
Επόμενο παιχνίδι με την Τουρκία οπού με νίκη και τα άλλα δύο παιχνίδια έρθουν φυσιολογικά(νίκες Βραζιλίας % Σλοβενίας) εξασφαλίζουμε την πρόκριση στην επόμενη φάση

28 Μαρ 2009

25η αγωνιστική Α1 ETHNIKI-DIV 1.2

Στο παιχνίδι της αγωνιστικής ο TonyMontana πήρε το ντέρμπι απέναντι στον PATRAS MAGIC 04 με 78-67
Ο Μοντάνα είχε το προβάδισμα απο την αρχή του αγώνα και μάλιστα είχε πάρει και διαφορά 24 πόντων (54 - 30) στο 23΄
Η ομάδα της Πάτρας το πάλεψε και κατέβασε την διαφορά στους 7 πόντους (64 - 57) τρία λεπτά πρίν το τέλος.Η Πάτρα άρχισε τα φάουλ,ο Coroescu δεν έχανε βολή(10/10) και το τελικό 78-67 ήρθε δίκαια

Στο άλλο μεγάλο παιχνίδι στο γήπεδο R.Manderik/M.Vasileiadis arena η ομάδα των Μπέμπιδων έκανε μια εκπληκτική δευτερη περίοδο(24-7) και κράτησε το προβάδισμα αυτό ευκολα μέχρι το τέλος του αγώνα με το τελικό σκόρ να είναι 77-71

Μεγάλη νίκη έκανε και ο Leeds με 95-84 μέσα στους epistimones b.c στην προσπάθεια που κάνει να αποφύγει τα μπαράζ

Στην div1.2 είχαμε το μεγάλο ντέρμπι Panthessalonikios B.C.-arapades Patras με τους γηπεδούχους να μένουν αήττητοι και σε αυτό το παιχνίδι και να κάνουν το 25-0 για αυτή την χρονιά

27 Μαρ 2009

Η κλήρωση των ημιτελικών του Κυπέλλου

Τόνυ Μοντάνα και Άσπρος Σίφουνας θα είναι τελικά οι ομάδες απο την Α1 Εthniki που θα βρεθούν αντιμέτωπες στoν πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου charazay

Στην προηγούμενη φάση ο TonyMontana άφησε εκτός τους epistimones B.C. με 79-63 ενω ο Aspros Sifounas την Arianara με τελικό σκόρ 90-45

Στον άλλο ημιτελικό θα βρεθούν η WaterTeam με τον μοναδικό πλέον εκπρόσωπο απο την Div1 NEKROTHAFTES Και οι δύο ομάδες για να βρεθούν στα ημιτελικά,πέρασαν με την ψυχή στο στόμα στα τελευταία δευτερόλεπτα τους templars και Fuzzy BC αντίστοιχα

Οι αγώνες θα γίνουν την προσεχή πεμπτη στις 15.00 ώρα ελλάδας

23 Μαρ 2009

Aπίστευτη νίκη για u21- Ηττες για u18 και εθνική

Πολύ μεγάλη νίκη σήμερα απέναντι στην Ολλανδία(No4) έκανε η εθνική u21 και μπήκε για τα καλά στο κόλπο τις πρόκρισης
Οι ολλανδοί ήταν μπροστά στο σκόρ για 26 λεπτά με έναν καταπληκτικό Vils(30π) να τους οδηγεί.Μάλιστα είχαν πάρει και διαφορά 10 πόντων(49-39)
Απο το σημείο αυτο και μετα η εθνική με ενα φοβερό σερι 2-16 πέρασε μπροστάσ το σκόρ με 51-55
Στην τέταρτη περίοδο η διαφορά ποτ πήραμε μεγάλωσε με το σκορ 3 λεπτα πριν το τέλος να είναι στο +10(65-75)
Τα τελευταία λεπτά θύμησαν έντονα το ματς με την Σλοβενία, οπου απο 70-67 χασαμε τελικά 70-77!
Οι ολλανδοί έκαναν ενα σερί 11-4 στο τελευταίο τρίλεπτο,η εθνική το ενα λάθος πίσω απο το άλλο και άσχημες επιθέσεις με ποιο σηματική στα 6 δευτερα πριν το τέλος το σούτ του Kapsimalis..Ο Vils σε νεκρό χρόνο παραλίγο να το κάνει και αυτό!! Ευτυχως το τρίποντο ηταν άστοχο και η εθνική μας πήρε αυτη την πολύ σημαντική νίκη
Τα επόμενα δυο παιχνίδια με Ουρουγουαη και Τουρκια ειναι πολύ σημαντικα

Νωρίτερα η u18 δεν τα κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες.Μια εβδομάδα μετα την απίστευτη νικη με τους Αργεντινούς με διπλό μάλιστα σκόρ(72-36) σήμερα δέν ήταν τόσο καλή με τους ολλανδούς και γνώρισε την ήττα με 80-57
Η πρώτη περίοδος ήταν πολυ κακή και με 21-10 βρεθήκαμε πίσω στο σκόρ.Στην δευτερη περίοδο ισσοροπίσαμε τον αγώνα και το ημίχρονο έκλεισε στο -4 (37-33)
Στην τρίτη περίοδο μπήκαμε δυνατά και περάσαμε και μπροστά στο σκόρ στο 24΄ με 42-44
Οι ολλανδοι με ενα σερί 13-2 έκλεισαν το δεκάλεπτο με 55-46
Στην 4η δεν μπήκαμε ποτέ στο παιχνίδι και το τελικό 80 - 57 ήρθε δίκαια
Το επόμενο παιχνίδι με τους Κροάτες είναι μισή πρόκριση

Σαφώς και για τις δύο εθνικές μας και μόνο η παρουσία τους στο παγκοσμιο κύπελλο ειναι μεγάλη επιτυχία

Την συντριβή γνώρισε η εθνική μας ομάδα εντός έδρας απο την Λετονία με 62-96,στην προσπάθια της για πρόκριση στο παγκόσμιο κύπελλο.Ο Gornovs με 37 πόντους και 12 ριμπάουντ ήταν ασταμάτητος. Το αηττητό σερί(5-0) που είχε έσπασε και πλέον το παιχνίδι την επόμενη εβδομάδα με τους Σλοβένους έίναι πολυ σημαντικό

22 Μαρ 2009

Χαμός για την ευρώπη

Το ντέρμπι της χθεσινής ημέρας ήταν ο αγώνας Aspros Sifounas-PATRAS MAGIC 04
Είδαμε ενα μεγάλο παιχνίδι με φοβερές άμυνες,όπου κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στην τελευταία επίθεση.
Η πρώτη περίοδο για την PATRAS MAGIC ήταν όντως μαγική αφου με την λήξη,ήταν μπροστα με 10-19
Πολλα νευρα και αστοχία στην δευτερη περίοδο και απο τις δύο ομάδες με αποτέλεσμα να σημειωθούν συνολικά 20 πόντοι(12-8)
Στην τρίτη περίοδο ο sifounas γύρισε το παιχνίδι και έφτασε να προηγείται με 6 πόντους διαφορα.Η περίοδος έληξε 40-40 και όλα ηταν ανοιχτά
Με το παιχνίδι να πηγαίνει πόντο πόντο, η τελευταία επίθεση ήταν αυτή που έκρινε την αναμέτρηση.Το σκόρ 54-51 δεκαέξι δευερόλεπτα πριν το τέλος με την μπάλα στα χέρια του Zachos Epithetikidis οπου σχεδόν αμαρκάριστος(!) δοκιμάζει για τρίποντο,η μπάλα δεν του κάνει το χατήρι και εκεί βαζει τέλος ο Papaspirou με το ριμπάουντ..Με μία βολη διαμορφώνει το τελικό 55-51 και ο Σίφουνας είναι ένα μόλις πόντο απο την Πάτρα και την διεκδίκηση της τρίτης θέσεις

20 Μαρ 2009

Epistimones-Montana στο κύπελλο

Οι <άτυχοι> της κλήρωσης,το οποίο ειναι και σχετικό,μια που, απο εκπλήξεις άλλο τίποτα φέτος,ήταν Epistimones και TonyMontana

Στα άλλα ζευγάρια,η WaterTeam θα βρεί στον δρόμο της,τους πολύ επικίνδυνους όσον αφορά την άμυνα templars μια που έχουν την δευτερη καλύτερη απο τις 32 ομάδες τις div1

O Aspros Sifounas θα αντιμετωπίσει την Arianara που σάν πρώτο στόχο έχει την παραμονή στην κατηγορία(1.1)

Στο τέταρτο ζευγάρι θα έχουμε την ομάδα που θα εκπροσωπήσει σίγουρα την div1 στην 4αδα του κυπέλλου για φέτος,μια που Fuzzy BC και NEKROTHAFTES θα βρεθούν αντιμέτωπες για ακόμα μια φορά στην φετινή season Στο πρωτάθλημα και οι δύο ομάδες έχουν απο 34 βαθμούς

19 Μαρ 2009

Απίστευτη ανατροπή!

Στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας για το κύπελλο ελλάδας charazay η waterteam έκανε την μεγάλη ανατροπή απέναντι στον Piraulo και πήρε την πρόκριση για τους 8 του κυπέλλου με 77-75

Ο Piraulos είχε το προβάδισμα στο σκόρ σέ όλο τον αγώνα και η WaterTeam για πρώτη φορά ισσοφάρισε 29 δευτερόλεπτα πριν απο το τέλος!!

Η διαφορά στο πρώτο ημίχρονο είχε φτάσει και τους 20 πόντους (27-47)
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παικτες της waterteam με εκπληκτική άμυνα,αρχισαν να μειώνουν την διαφορα και με την λήξη τις τρίτης περιόδου το σκόρ ήταν 61-67 υπέρ των φιλοξενούμενων
Η τέταρτη περίοδος ήταν ακομα καλύτερη αμυντικά για τους γηπεδούχους όπου και δέκτηκαν μόλις 8 πόντους
Παίκτης κλειδί του αγώνα ο Marek Majewski οπου στο τελευταίο ενάμιση λεπτό και ενώ ο piraulos ήταν μπροστα στο σκόρ με 71-75 κάνει μια τάπα,μια ασσίστ και τρία καθοριστικά κλεψίματα πάνω στον Gouranidis που όπως εξελιχθηκε ήταν και ο μοιραιος παίτης του Piraulou

Εκτός κυπέλλου έμειναν δύο ακόμα ομάδες απο την A1 ethniki
Ο Kolossos of Rhodes έχασε εντός έδρας απο την arianara 76-99 που είχε έναν φοβερό Destrebeck που πέτυχε 23 πόντους με 7/7 δόποντα, 3/5 τρίποντα και η PATRAS MAGIC 04 στο άλλο μεγάλο παιχνίδι του κυπέλλου απο του φοβερούς σήμερα Epistimones B.C. με 90-81

Mpempides-Aspros Sifounas 38-87

Απλά και όμορφα 40 πόντους με 20/30 δίποντα....

16 Μαρ 2009

Double score για την u18!!

Μεγάλη νίκη πέτυχε η εθνική κάτω των 18 απέναντι στην Αργεντινή με 72-36!!
Ntemiris,polichronos,Arvouniotis και Stergakos έκαναν ότι ήθελαν τους Αργεντινους και η εθνική μας μπήκε δυνατά για την πρόκριση

Για 37 λεπτά το ίδιο έκανε και η εθνική u21 πραγματοποιώντας ίσως την καλύτερη φετινή της εμφάνιση.Όμως το τελευταίο τρίλεπτο ήταν εφιαλτικό.Το ένα λάθος πίσω απο το άλλο,τρίποντα χωρίς λόγο,καμία ψυχραιμία στα κρίσημα λεπτά και ενα σερί 0-10 το 70-67 έγινε 70-77 χωρίς να το καταλάβει κανείς.Τα 24 επιθετικά ριμπάουντ,τα 33 περισσότερα απο τους Σλοβένους και η πολυ καλή άμυνα στα τρία πρωτα δεκάλεπτα,αν είναι δυνατόν δέν έφτασαν
Καπλανόπουλος με 23 πόντους,Καψιμάλης με 20π και 22 ριμπάουντ και Ιορδάνου με 22 ριμπάουντ πάλεψαν όσο μπορούσαν.
Αξιοσημείωτο οι δύο βολές που είχαμε σε όλο το παιχνίδι,έναντι 20 των Σλοβένων
Πλέον το επόμενο παιχνίδι απέναντι στους Ολλανδούς Νο4 στην κατάταξη είναι οριακό αν θέλουμε κατι καλό.Σαφώς και έχουμε την ποιο αδύναμη ομάδα αλλα εδω που ήρθαμε θα το παλέψουμε

14 Μαρ 2009

Συνεχίζει ο GDS

O GDS στο παιχνίδι της ημέρας,έβαλε τέλος στα όνειρα του Aspros Sifounas για τον τίτλο.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον,όπου και οι δύο ομάδες ήταν συνέχεια κοντά στο σκόρ,χωρίς καμία να δείχνει οτι μπορεί να πάρει διαφορά

Στην τρίτη περίοδο η άμυνα του GDS ήταν υποδειγματική και ο sifounas χωρίς τον Dong δέν μπορούσε να απειλήσει.Οι φιλοξενούμενοι πήραν μια διαφορά 9 πόντων 42-51

Στην τέταρτη περίοδο ο Dong πήρε το όπλο του,οπου πέτυχε 19 πόντους απο τους 24 της ομάδας του,στην τελευταία περίοδο.Αυτο δεν ήταν αρκετό,μια που ο GDS έβρισκε λύσεις επιθετικά και δεν άφησε την διαφορα να πέσει.

Το τελικό 66-72 κρίνεται δίκαιο, όπου και κράτησε τον GDS στην κορυφή με 40 βαθμούς,ένα βαθμό διαφορά πάνω απο piraulo και Patras Magic04

* Σαφώς και θα είχε διαφορετική τύχη ο Σίφουνας αν ο Esteban Hernández και ο
Efstratios Papaspirou δεν έβγαιναν εκτός παρκέ στα πρώτα 4 λεπτά,ύστερα απο σκληρά φάουλ των Barbosa και Lalis

*Nα θυμήσουμε οτι η τελευταία ήττα του GDS ήταν πρίν απο 11 αγώνες, απο τον σημερινό του αντίπαλο,που έπαιζε χωρίς τον Dong και μάλιστα εκτός έδρας!

KAI ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΥ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ

Για άλλο ένα παιχνίδι στη R.Manderik/M.Vasileiadis arena οι οπαδοί των Μπέμπιδων αντιδρούν κατά της ομάδας τους, μετά την νέα ήττα με 66-74
Περίπου πεντακόσια από αυτούς κατευθύνθηκαν στην αίθουσα που θα γινόταν η συνέντευξη Τύπου. Τα συνθήματα ενάντια στους παίκτες και στο τεχνικό επιτελείο δεν έλειψαν και μάλιστα έγινε προσπάθεια να κρατήσουν στο χώρο τους παίκτες…Εκείνοι όμως, είχαν προλάβει να αποχωρήσουν…

Το γεγονός αυτό δεν αποθάρρυνε το εξαγριωμένο πλήθος, που συνεχώς έβριζε την ομάδα,οι μασέλες έπεφταν βροχή και ζητούσε την παραίτηση του προπονητή pjthanos

Ο ίδιος έφυγε απο την πίσω πόρτα οπου κανείς δεν τον αντιληφθηκε πώς βγήκε...

Όμως ο pjthanos είχε προσχεδιάσει την φυγή του αλλα δεν υπολόγισε στους παπαράτσι που παραφυλούσαν έξω επο το στάδιο

Στα του αγώνα τώρα,στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ενα πολύ σκληρό παιχνίδι όσο αφορά της άμυνες των δύο ομάδων, οπου και έλειξε 34-33 υπέρ των γηπεδούχων.
Κάπου εκεί όμως οι mpempides για άλλο εναν αγώνα έκαναν το γνωστό τους break και ξέχασαν πως βάζουν καλάθι και πώς σκάνε την μπάλα στο παρκέ...Η WaterTeam το εκμεταλλεύτηκε αυτό και με ένα σερί 0-10 έκαναν το 34-32 στο 18΄ 34-42 στο 26΄..Το κατάφερε και αυτο και έμεινε 8 ολόκληρα λεπτά χωρίς καλάθι!!

Στην τέταρτη περίοδο οι μπέμπιδες το πάλεψαν και με καλάθι του Ganotakis μείωσαν την διαφορά στους 3 πόντους(58-61) 4.36 πρίν το τέλος.Ενα νέο μπλακ αουτ όμως για 2.30 λεπτά απο τους γηπεδούχους,ενα μίνι σερί 0-6 και με τους Κamberovic και Asimos να σκοράρουν το σκόρ πήγε 58-67 και ουσιαστικά έβαλε τέλος στο παιχνίδι
Το τελικό 66-74 κρίνεται δίκαιο όπου και έβαλε τους mpempides σε περιπέτειες

9 Μαρ 2009

Oλα έτοιμα για το ντέρμπι

Απέχουμε λίγες ώρες πριν το μεγάλο ντέρμπι μεταξύ mpempides και WaterTeam στο R.Manderik/M.Vasileiadis arena Μια αναμέτρηση που θα καθηλώσει χιλιάδες οπαδούς των δυο ομάδων και όχι μόνο.

*Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την τελευταία τους προπόνηση χωρίς κανένα πρόβλημα και όλα τα αστέρια των δύο ομάδων θα δώσουν το παρών

*Οι φήμες περι ρευματοπάθειας και πρόβλημα στην μασέλα του Άσημου κρίνονται ως αναληθής

*Δήλωση είχαμε απο τον επίτιμο για το αυριανο παιχνίδι

*Σε ενδειξη καλης θελησης η ομαδα θα δωρισει σε ολους τους φιλους της Waterteam αναπηρικα καροτσακια με 5 ταχυτητες,ενω ενας υπερτυχερος θα κερδισει μια τριημερη διαμονη σε ξενοδοχειο 5 αστερων στα Λουτρα της Αιδηψου.

8 Μαρ 2009

Karate Kid η επιστροφή

Και μία προσφορά του dforlan9 /Noctowl

Σ' ένα κάκιστο παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις, πολλά λάθη, μετριότατο θέαμα και αρκετά επεισόδια, ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός έμειναν στο 0-0 και νικητές βγήκαν οι ερυθρόλευκοι που έφυγαν για 12ο χρόνο αήττητοι από την Τούμπα και αγκαλιάζουν τον 12ο τίτλο τους τα τελευταία 13 χρόνια. Απίστευτα πράγματα στην Τούμπα αφού στο τέλος του αγώνα οπαδοί του δικεφάλου μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, επιτέθηκαν τον Νικοπολίδη ο οποίος αμύνθηκε με κλωτσιά, ευτυχώς τον προστάτευσε ο Χαλκιάς.

sport24.gr

Με ποινή πέντε αγωνιστικών κινδευνεύει ο Αντώνης Νικοπολίδης, καθότι ο διαιτητής του ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, Τάσος Κάκκος έγραψε στο Φύλλο Αγώνα, ότι χτύπησε φίλαθλο, κάτι το οποίο βάσει κανονισμού επισύρει τιμωρία. Συγχαρητήρια στον Κερκυραίο ρέφερι έδωσε ο πρόεδρος των γηπεδούχων, Θοδωρής Ζαγοράκης.

gazzetta.gr

(Photo:Action Images)

Oι καλύτερες φάσεις(?) του αγώνα Παοκ-ολυμπιακός

Και η περιβόητη κλωτσιά του Νικοπολίδη (τι να έκανε ο άνθρωπος...)

7 Μαρ 2009

Στην Πάτρα το ντέρμπι

Η ομάδα της Πάτρας ήταν ο νικητής στο μεγάλο ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α1 charazay καθώς οι φιλοξενούμενοι επιβλήθηκαν του Πυραυλου 86-83 στο κλειστό στάδιο <Το κουτούκι του Ζουγκάνη>

Ο Πύραυλος είχε τον έλεγχο του αγωνα και κατάφερε να πάρει μια διαφορά 11 πόντων(55-46) στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου
Στο τελευταιο δεκάλεπτο ο PATRAS MAGIC 04 εκανε ενα φοβερό σερί 0-11 και απο 72-65 μέσα σε δύο λεπτά εκανε το σκορ σε 72-76

1.46 πριν το τέλος με καλάθι του Mihalcea το σκορ έγινε 78-78 όμως ενα νέο σερί 2-8 στα τελευταια δευτερολεπτα έδωσε την νικη στους φιλοξενούμενους...Το τελικό 83-86 διαμορφωθηκε με τρίποντο του Κουμανίδη στην εκπνοή του αγώνα ο οποίος ήταν και ο πρώτος σκόρερ του αγώνα με 26 πόντους

Πλέον μόνος πρώτος στην κορυφη της Α1 έμεινε ο GDS mε 36 βαθμούς έναντι 35 Πύραυλου και Πάτρα Ματζικ

OΡΓΙΑ!!!

Μεγάλη αποκάλυψη σε διαγωνισμό στην Σουηδια!!

Αυτή τη φορά, τα έπιασαν τα παλικάρια στα πράσα.
Ο φωτογραφικός φακός ήταν εκεί και έπιασε τους παίκτες των δύο ομάδων σε αποκαλυπτικές φώτο..

Ο λόγος για τους ΗERCEQ,COHEN απο την ομάδα των μπέμπιδων και DONG,TOMBO απο την ομάδα του Άσπρου Σίφουνα όπου φωτογραφήθηκαν όπως τους γέννησε η μάνα τους..

Κύπελλο charazay - Χωρίς το μεγάλο ντέρμπι

Χωρίς το μεγάλο ντέρμπι,αλλά με πολλά σημαντικά παιχνίδια έγινε σήμερα το μεσημέρι η κλήρωση του κυπέλλου ελλάδας..